Başkan Büyükkılıç: 41 milyon 592 bin TL’ye mal olacak olan inşaat devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Felahiye ilçesinde 41 milyon 592 bin TL yatırım bedeli ile başlatılan atık su arıtma tesisi inşasının devam ettiğini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç: 41 milyon 592 bin TL’ye mal olacak olan inşaat devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KASKİ aracılığı ile halk sağlığı ve çevrenin korunması açısından son derece önemli bir faaliyet olan su ve kanalizasyon altyapı hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek için gayret ettiklerini belirtti.

Tüm yerleşim yerlerinin aynı kalitede hizmet alması için kent genelinde gerekli çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“Felahiye ilçemizde yapımına bir süre önce başlanan ve ilçenin gelecek 35 yılı düşünülerek 41 milyon 592 bin TL’ye mal olacak olan AAT inşası tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 10 kilometre uzunluğunda kolektör hattı imalatı da gerçekleştiriliyor. 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve ilçenin 2058 yılına kadar ki ihtiyacına cevap verebilecek olan atık su arıtma tesisinde günlük ortalama 600 metreküp atık su arıtılacak. Bu sayede çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunarak, oluşacak kirliliğin önüne geçilmiş olunacak.”

  Hibya Haber Ajansı