IDLES’ın Türkiye’deki ilk konseri Zorlu PSM’de

İngiliz post-punk sahnesinin öncü gruplarından IDLES, Türkiye'de ilk kez Zorlu PSM'de hayranlarıyla buluşacak. "Never Fight A Man with A Perm", "I'm Scum", "Danny Denelko", "Damaged Goods" gibi hit şarkılarıyla adını duyuran grup, 27 Kasım 2023 tarihinde yüzde 100 Müzik katkılarıyla İstanbul'da sahne alacak.

IDLES’ın Türkiye’deki ilk konseri Zorlu PSM’de

2009 yılında Bristol'de kurulan ve son dönemin en başarılı rock gruplarından biri olarak kabul edilen IDLES, gürültülü ve sert melodileriyle müzikseverleri etkilemeye hazırlanıyor. Kısa sürede post-punk kültürünün simgelerinden biri haline gelen grup, Lolapalooza, Roskilde, Glastonbury, Osheaga gibi dünyaca ünlü festivallerdeki performanslarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

‘Welcome’ ve ‘Meat’ EP’lerinin ardından 2017 yılında yayınladıkları ‘Brutalism’ albümleriyle rock müzik dünyasında ses getiren grup,  2019 yılında çıkardıkları ikinci albümleri ‘Joy as an Act of Resistance’’ ile Mercury Ödülleri’nde ‘En İyi Albüm’ dalında adaylığa layık görüldü. 2021’de çıkardıkları son albümleri ‘Crawler’ ile Grammy Ödülleri’nde hem ‘En İyi Rock Performansı’ hem de ‘En İyi Rock Müzik Albümü’ adaylığı kazanan IDLES, ‘‘motorik, agresif ama aynı zamanda pozitif’’ olarak tanımladıkları şarkılarını hayranlarıyla buluşturmak için 27 Kasım 2023’te yüzde 100 Müzik katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne konuk olacak.

Konserin biletleri passo.com.tr adresinde satışa sunuldu. Ayakta biletlerin fiyatı 990 TL olarak belirlendi.


  Hibya Haber Ajansı