img

Öne çıkan şirket haberleri


-Amazon, Eylül ayından itibaren gazete ve dergi aboneliklerini sonlandıracağını açıkladı.

-Lockheed Martin, Donanma teçhizatı ve yedek parçaları için daha önce verilen tatbikat sözleşmesinde 143,09 milyon dolarlık maliyet artı teşvik ücreti sözleşmesi imzaladı. İşin Şubat 2031'e kadar tamamlanması bekleniyor. 81,35 milyon $ tutarındaki FY23 diğer satın alma fonları, 59,48 milyon $ tutarında FY23 gemi inşa ve dönüştürme fonları ve 2.253.093 $ tutarındaki FY22 gemi inşa ve dönüştürme fonları, ihale verildiği tarihte zorunlu olacak ve cari mali yılın sonunda sona ermeyeceği açıklandı. Deniz Sistemleri Komutanlığı müteahhitlik faaliyeti olduğu belirtildi.

-FDA, Pfizer’ın ağır hastalığa ilerleme riski yüksek yetişkinler için oral antiviral COVID-19 tedavisi Paxlovid'in tam onayını ezici bir çoğunlukla desteklediler. FDA'nın dış uzmanlardan oluşan kurulu hafif ila orta şiddette COVID-19'u olan bazı yetişkinler için ilacın riskinden ağır basan faydalarının lehine 16'ya 1 oy verdi. Ajansın Mayıs ayına kadar resmi bir onay kararı vermesi bekleniyor

-Pfizer, paketleme hatası nedeniyle 4,2 milyon ünite migren tedavisini geri çağırıyor. Ayrıca Pfizer, Astellas'ın Xtandi'si, prostat kanseri alt tipi için 3. aşama denemesinde ana hedefe ulaştığı bildirildi.

-İngiltere rekabet düzenleyicisinin UnitedHealth Group Inc.'in EMIS Group PLC'yi satın almak için yaptığı 1,24 milyar poundluk (1,50 milyar dolar) anlaşmayla ilgili ilk soruşturmasının, rekabeti azaltabileceği ve bunun Ulusal Sağlık Servisi (NHS), hastalar ve vergi mükellefleri için daha kötü sonuçlara yol açabileceği bildirildi. Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), sağlık yazılımı ve veri uzmanlarını birleştirme anlaşmasının NHS için daha düşük kaliteli ve daha pahalı yazılım seçeneklerine yol açabileceğini bildirdi. CMA, özellikle, ilaçların güvenli ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlayan nüfus sağlığı yönetimi ve ilaç optimizasyonu yazılım pazarlarında rekabetin önemli ölçüde azaltılabileceğini aktardı.

-Volkswagen'in teknolojiden sorumlu yönetim kurulu üyesi Thomas Schmall, Volkswagen'in batarya hücrelerinin maliyetini düşürmek, kendi talebinin yarısını karşılamak ve üçüncü taraf müşterilere satış yapmak için madenlere yatırım yapmayı planladığını açıkladı.Schmall, Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisinin batarya ünitesi PowerCo'nun sadece Volkswagen'in kendi ihtiyaçları için üretmekle kalmayıp, küresel bir batarya tedarikçisi olmasını istediğini bildirdi. PowerCo, ABD'li otomobil üreticisinin Avrupa'da Volkswagen'in elektrikli MEB platformunda inşa ettiği 1,2 milyon araç için Ford'a hücreler teslim ederek işe başlayacak. Geçen yıl kurulan PowerCo, 2030 yılına kadar yıllık satışlarda 20 milyar avroyu (21,22 milyar $) hedefliyor.Henüz geniş ölçekte üretim yapmayan bir birim için iddialı bir yol haritası. PowerCo'nun Almanya, Salzgitter'deki fabrikasında 2025'te, Valencia, İspanya'da 2026'da ve Kanada, Ontario'da 2027'de üretim başlayacak. Yine de Schmall, otomobil üreticisinin hızla genişleyebileceğinden ve maliyetlerin %40'ının pilden geldiği uygun fiyatlı bir EV oluşturmak istiyorsa bunu yapması gerektiğinden emin. Volkswagen dün, 2025'ten itibaren Avrupa'da satmayı hedeflediği 25.000 avroluk bir EV'nin ayrıntılarını açıkladı.

PFIZER  (PFE)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 39.91 seviyesinin kırılması halinde önce 39.38 ve arkasından 38.48 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 41.23 desteğinin altında önce 44.24 ve arkasından 47.73 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hissede kısa vadeli düşüş trendi bitmiş gözüküyor. Hisse tekrar büyük kanalın tepesine doğru yükselebilir. Bizim için kritik seviye 39.38 olacaktır. Bu seviyenin üzerinde alımlar güç kazanabilecekken bu seviyenin altında tekrar satışlar ön plana çıkabilir.

UNITEDHEALTH   (UNH)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 473.66 seviyesinin kırılması halinde önce 483.61 ve arkasından 501.50 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 468.05 desteğinin altında önce 458.87 ve arkasından 447.18 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT:  Hisse yükseliş trendini kırdıktan sonra mavi kanal içerisinde düşüşünü sürdürüyor. Hisse de 483.61 direnci kırılmadığı sürece satış baskısının devamı görülebilir. Bu direncin kırılması halinde tekrar alımlar ön plana çıkabilir.

JOHNSON&JOHNSON   (JNJ)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 155.95 seviyesinin kırılması halinde önce 158.58 ve arkasından 161.53 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 153.16 desteğinin altında önce 151.23 ve arkasından 143.09 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hisse alçalan üçgen formasyonu oluşturdu. 155.59 direncinin kırılması halinde alış baskısı kuvvetlenebilecekken 151.23 desteğinin kırılması halinde satış baskısı devam edebilir.

PROCTER&GAMBLE   (PG)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 143.68 seviyesinin kırılması halinde önce 149.37 ve arkasından 154.42 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 141.16 desteğinin altında 136.66 ve arkasından 122.28 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

NOT: Hisse kanal içerisinde yukarı eğilimine devam ediyor. Kısa vadeli sıkışmayı yukarı kırarak alış baskısını güçlendirdi. 136.66 desteği belirleyici seviyemiz olacaktır. Bu desteğin üzerinde hisse alımlarını hızlandırabilecekken bu seviyenin kırılması halinde satışlar ön plana çıkabilir.  

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.